Sensorycznie i na serio, Tesco Technology oraz PDMA Central Europe zapraszają na społeczny hackathon, który odbędzie się już 22 i 23 października 2022 r. w siedzibie Tesco Technology.
Sensorycznie i na serio to społeczny maraton projektowania i programowania, którego celem jest wypracowanie cyfrowych prototypów rozwiązań odpowiadających na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku..
2. edycja odbędzie się 22-23 października 2022 r. w Krakowie.
Jakie zadania staną przed uczestnikami?
Wyzwaniem tegorocznej edycji jest: Miasto / Przestrzeń przyjazna osobom niewidomym.
Aby zapewnić możliwość stworzenia zespołów spójnych zainteresowaniami i kompetencjami Organizatorzy wyznaczają dla edycji Sensorycznie i na serio 2.0. następujące ogólne grupy tematyczne:
– interfejs komputerowy – np. nowe rodzaje interfejsów, które dają nowe możliwości korzystania z komputera lub urządzeń mobilnych. Rozwiązania wbudowane w strony internetowe, dodatki do przeglądarek, oprogramowanie desktopowe
– aplikacje mobilne – które wykorzystują możliwości/funkcje telefonu mobilnego w celu zapewnienia większego komfortu, niezależności osób niewidomych i niewidzących. Aplikacje na telefony, strony internetowe w technologii PWA
– rozwiązania IoT – rozwiązania wykorzystujące mikrokomputery i zestawy czujników do zwiększania komfortu i niezależności osób niewidomych lub niedowidzących
– rozwiązania machine learning, AI – chatboty, inteligentne systemy nawigacji, wirtualni doradcy; operacje na big data, które zwiększają wiedzę na temat sytuacji osób niewidomych bądź poprawiają precyzję istniejących systemów bądź komfort korzystania z nich
– rozwiązania AR i VR – nowe sposoby wizualizacji i rozszerzania rzeczywistości, wykorzystanie dźwięku przestrzennego, interfacey haptyczne, informowanie o niebezpieczeństwie/przeszkodzie
– nowe rozwiązania z pogranicza designu użytkowego – bo nie zawsze chodzi o software i technologię.
Chcemy zaangażować świat nowych technologii i przygotować projekty, które będą stanowiły realne wsparcie.
Kto może wziąć udział?
Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich tych którzy budują lub chcą tworzyć produkty cyfrowe (projektantów doświadczeń, grafików, programistów, studentów, pracownicy działów IT i R&D, innowatorów) i tych którzy chcą zmieniać świat razem z nami.
Wszyscy razem będziemy mogli przejść przez cały cykl tworzenia nowego produktu, w bardzo skumulowanej formie. Wyniki naszej pracy będą wartościowe, potrzebne i dobre.
Maraton programowania — będzie się działo!
Tegoroczna edycja jest drugą odsłoną wydarzenia, w którym w 2020 roku wzięło udział 37 osób i 12 mentorów. Powstało wówczas 9 świetnych pomysłów.
W tym roku do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy interdyscyplinarne zespoły liczące od 3 do 5 osób.
Każda z drużyn będzie miała 24 godziny, aby stworzyć własne rozwiązanie.
Podczas hackathonu poza kodowaniem, będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach, a także skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych mentorów. Hackathon Sensorycznie i na serio stwarza wiele możliwości, by każdy uczestnik mógł się rozwinąć i nauczyć czegoś nowego. Organizatorzy przede wszystkim gwarantują świetną zabawę i luźną atmosferę.
Wszelkie nowości dotyczące hackathonu są na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych
Dlaczego warto?
Maraton projektowania zakończy się obradami jury i ogłoszeniem zwycięzcy.
Rezultatem maratonu i projektu będzie realne rozwiązanie – prototyp aplikacji, produktu lub usługi, pomagające określonej grupie odbiorców i działające na rzecz zwiększenia dostępności społecznej.
Zwycięskiemu rozwiązaniu chcemy zapewnić dalsze wsparcie mentorskie i możliwość ich realnego wdrożenia. Dzięki programowi pre-akceleracyjnemu, do którego serdecznie zapraszamy, Zwycięzcy będą mogli dalej rozwijać projekt i myśleć o jego wdrożeniu na rynek w oparciu o open sources. Zgłoś się do drużyny Dobrego IT.
Sensorycznie i na serio to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, rozwoju umiejętności i poznania nowych ludzi, lecz także zrobienia czegoś dobrego dla innych.
Nagrody!
Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 10 000 zł