59%
Polacy zbyt mało uczą się przez całe życie i nie są gotowi do przekwalifikowania się
95%
Polaków jest przekonanych, że umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na znalezienie lepszej pracy
59%
Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć
67%
Pracodawcy nie inwestują wystarczająco w rozwój i kwalifikacje swoich pracowników
Ponad połowa Polaków nie posiada podstawowych cyfrowych kompetencji. Czas to zmienić!
Według Europejskiego Cyfrowego Kompasu, do 2030 roku podstawowe umiejętności cyfrowe powinno posiadać minimum 80 % ludności. Osiągnięcie tego celu umożliwi budowę społeczeństwa przyszłości, które potrafi odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Wybuch pandemii przyśpieszył cyfrową edukację, jednak wciąż jest wiele do zrobienia!
59 % – tyle Polaków nie wie, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć
Brak cyfrowych kompetencji to największa przeszkoda w szybkim rozwoju Polski i budowaniu nowoczesnego społeczeństwa. Jeśli nie zaczniemy działać teraz, możemy zostać w tyle. Dotyczy to każdego z nas osobiście! Bez umiejętności poruszania się w cyfrowym świecie stajemy się wykluczeni oraz pozbawieni szans na rozwój w pracy, realizację pasji i zainteresowań. Dlatego nie czekaj na cyfrową zmianę – zostań jej częścią!
#PrzygotujSięNaWięcej
Nie wiesz, jak zacząć? Z lękiem przed nowymi technologiami zmaga się wiele osób. Dlatego w czasie 5. edycji Digital Festival prezentujemy historie ludzi, którzy w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby przetrwać pandemię, zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To historie ludzi takich jak Ty. Poznaj je już dziś i zrób pierwszy krok w stronę cyfrowego świata
Psychoterapeutka
Katarzyna Miller
Wreszcie mamy forum, na którym możemy być dużo bardziej otwarci, prawdziwi i kontrowersyjni – tak o internecie mówi Katarzyna Miller, jedna z najbardziej cenionych polskich psycholożek i psychoterapeutek. Choć sukcesy zawodowe odnosi od lat, to właśnie media społecznościowe sprawiły, że poznała ją cała Polska. Odważyłam się wkroczyć w nowy, cyfrowy świat i poczułam się w nim dobrze.
POZNAJ HISTORIĘ +Influencerka
Maria Jeleniewska
Telefon i aplikacje, jakie oferuje to cyfrowe narzędzie, najlepiej uwalniają moją kreatywność – mówi influencerka Maria Jeleniewska. Jej kreatywność przyciągnęła ponad 13 milionów obserwatorów i sprawiła, że Maria stała się królową polskiego TikToka. W cyklu Cyfrowe Historie mówi o tym, jak zdobyć milionową rzeszę fanów i z czym się to wiąże.
POZNAJ HISTORIĘ +Kierownik zespołu testów R&D, Nokia Wrocław TC
Valentyna Mykhaylets
Przepis na sukces w branży IT? Gotowość do zmian i uczenie się przez całe życie. – Cyfrowy świat stoi otworem dla osób, które chcą zdobyć nową wiedzę i niezbędne umiejętności – mówi w wywiadzie dla Business Insider Polska Valentyna Mykhaylets, absolwentka Nokia Academy. I podkreśla, że wiara w siebie, ciężka praca i konsekwencja w działaniu sprawią, że każde marznie, ma szansę się spełnić.
POZNAJ HISTORIĘ +Podcasterka
Justyna Mazur-Kudelska
Dla mnie internet od bardzo wielu lat jest miejscem, z którego czerpię wiedzę, w którym się śmieję, wzruszam, pomagam, w którym działam, podejmuję akcje i kształtuje moje opinie.
POZNAJ HISTORIĘ +Dziennikarz
Magda Mołek
Sieć jest po prostu demokratyczna. I to jest dla mnie cudowne. Wolność decydowania o tym, kto będzie moim gościem w każdy wtorek, jest niesamowita – mówi twórczyni kanału "W MOIM STYLU".
POZNAJ HISTORIĘ +Krytyk kulinarny
Robert Makłowicz
Internet można potraktować jako swego rodzaju kompendium wiedzy i przewodnik. Każdą treść możemy wyświetlić w dowolnym miejscu i czasie. Znam ludzi, którzy jadąc w podróż, na bieżąco wracają do internetowych przewodników.
POZNAJ HISTORIĘ +Właścicielki firmy Warsztat Pomysłów
Magdalena Pyk i Karolina Marcjan
Proces planowania wesela, nawiązywanie relacji z klientami udaje nam się skutecznie prowadzić przez Internet. Oczywiście spotkania na żywo też są ważne i zawsze będę je cenić najbardziej, jednak wiele spraw można z powodzeniem załatwić „spotykając się” na odległość.
POZNAJ HISTORIĘ +Dziennikarz
Maciej Orłoś
Na YouTube doświadczam wolności słowa. Sam jestem sobie szefem. Nie chce wracać do tego, co było. Czuję się dobrze w internecie.
POZNAJ HISTORIĘ +Krytyk filmowy i publicysta kulturalny
Tomasz Raczek
Internet jest nieustanną przygodą, prezentem dla umysłu człowieka. Daje możliwość symultanicznego, jednoczesnego odkrywania wielu nowych światów.
POZNAJ HISTORIĘ +Life On Wheelz
Wojtek Sawicki
Dla wielu ludzi, rozwój technologii łączy się z obawami dotyczącymi przyszłości, a dla mnie każdy postęp technologii oznacza większą niezależność i umożliwia korzystanie z życia.
POZNAJ HISTORIĘ +Maria Pietroń
Internet jest niezgłębionym oceanem i daje naprawdę duże możliwości. W życiu można się nauczyć wszystkiego, tylko trzeba naprawdę chcieć.
POZNAJ HISTORIĘ +Założyciel Klubu Komediowego
Bartosz Młynarski
Na horyzoncie mieliśmy perspektywę twardego lockdownu i brak możliwości wystawiania. Szukaliśmy nowych form dotarcia do widzów. Wygrzebaliśmy router, pożyczyliśmy kamery i weszliśmy w sferę online.
POZNAJ HISTORIĘ +Koło Gospodyń Wiejskich Lawendowe Nuty
Karolina Gajek i Kinga Sokańska
Jesteśmy babki z werwą, chłonne wiedzy i nowinek technologicznych. Internet to miejsce inspiracji, które pozwala pokazywać nasze rękodzieła i lokalne wyroby.
POZNAJ HISTORIĘ +Ratownik TOPR, Szef grupy Cyber-tech TOPR
Igor Marcin Józefowicz
Nowe technologie ułatwiają proces ratownictwa, natomiast trzeba się szkolić, żeby umiejętnie je wykorzystać.
POZNAJ HISTORIĘ +Założyciel DESEO Patisserie & Chocolaterie
Łukasz Smoliński
Internet służył nam przede wszystkim jako platforma niezbędna do realizacji zamówień i kontaktu z wirtualnym Gościem. Weszliśmy na szczyt mobilizacji jako zespół, który zjednoczył się wokół celu, aby przeprowadzić firmę przez sztorm w taki sposób, aby nikomu nie stała się krzywda i zaatakować w momencie, w którym wiatr osłabnie
POZNAJ HISTORIĘ +