Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/klient.dhosting.pl/digitalfes/digitalfestival.pl/wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/digitalfes/2023.digitalfestival.pl/:/home/klient.dhosting.pl/digitalfes/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/digitalfes/digitalfestival.pl/wordfence-waf.php on line 4
Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/klient.dhosting.pl/digitalfes/2023.digitalfestival.pl/public_html/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 14 Szersze wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa - Digital Festival 2023
Kurs Cyberbezpieczeństwo opiera się na ogólnym pojęciu ryzyka online i powiązanych koncepcjach (aktywa, podatność, zagrożenie, oddziaływanie) w celu wypracowania ogólnego podejścia do zabezpieczenia swojej cyfrowej działalności. Zapewnia uczestnikom niezbędne informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń związanych z ich aktywnością cyfrową, jak również zdefiniowanie odpowiednich i proporcjonalnych środków zaradczych w celu przeciwdziałania tym zagrożeniom. Po zakończeniu tego kursu uczestnicy będą w stanie:
Zastanowić się nad zagrożeniem prywatności wywołanym przez działania cyfrowe i zyskać świadomość, jak chronić się przed kradzieżą danych, kradzieżą tożsamości, plikami cookie, profilowaniem, śledzeniem.
Zidentyfikować i zrozumieć konsekwencje powszechnych zagrożeń hakerskich: złośliwego oprogramowania, phishingu, inżynierii społecznej, awarii sprzętu, kradzieży lub utraty danych.
Zidentyfikować odpowiednie środki bezpieczeństwa i przypisać je do różnych działań obronnych (ochrona/zapobieganie, wykrywanie, odzyskiwanie).
Opisać cele bezpieczeństwa (poufność, integralność, dostępność) i zrozumieć ogólne zasady bezpieczeństwa (obrona w głąb, bezpieczeństwo przez ukrycie, najmniejszy przywilej itp.) w odniesieniu do różnych działań online.
Zrozumieć podstawowe zasady i zastosowania powszechnych usług kryptograficznych: szyfrowania dla poufności, haszowania dla integralności, podpisu cyfrowego dla uwierzytelniania, infrastruktury klucza publicznego i w jaki sposób chronią one codzienne działania i usługi cyfrowe.
Dysponować podstawową wiedzą teoretyczną na temat rozwoju powstających technologii i ogólnego wpływu, jaki mogą wywierać one na cyberbezpieczeństwo.
Zbudować prosty osobisty plan działania w zakresie cyberbezpieczeństwa, począwszy od identyfikacji aktywów, poprzez zagrożenia i podatności, aż po rozwiązania i wdrożenie.